۵:۱۸:۵۷ - سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طنین نواهای همایون خرّم، هنگامه‌ای در دل‌ها به پا کرد
تکرار نواختن آثار ماندگار، روح آدمی را جلا می‌دهد. هرچه گوش فرا می‌دهی، می‌بینی، شهزاده رویاها، قلب عاشقان را همچون موج آتش، با ضرباهنگ قطعه ضربی ماهور، زیر آوازِ نگاه، نوازش می‌کند و درگاه محبت، درد عشق و انتظار را در لابلای تصنیف‌های موسیقی، تلطیف می‌کند. از الحان موسیقی تا ارکان زندگی از شیداگری تا […]

تکرار نواختن آثار ماندگار، روح آدمی را جلا می‌دهد. هرچه گوش فرا می‌دهی، می‌بینی، شهزاده رویاها، قلب عاشقان را همچون موج آتش، با ضرباهنگ قطعه ضربی ماهور، زیر آوازِ نگاه، نوازش می‌کند و درگاه محبت، درد عشق و انتظار را در لابلای تصنیف‌های موسیقی، تلطیف می‌کند.
از الحان موسیقی تا ارکان زندگی

از شیداگری تا وضوی عشق
همگام با هرچه که نواختیم و سرودیم
دعایی از سر دل‌دادگی نمودیم…

محبوبه بیات – فضای دلنوازی حاکم است. شامگاه پنجشنبه و جمعه، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، تالار وحدت میزبان کنسرت «گلهای خرّم» با هنرمندی بردیا صدرنوری و بابک شهرکی است. همگام با اجرای آثار استاد همایون خرّم، گویی نوای موسیقی در روح و تن می‌نوازد و سکوت ساده تنهایی را درهم‌ می‌تند.

می‌شنوی آوای دوست را که جلوه‌ای از عشق را بر روح مخاطبان می‌دمد و چتری از گل را سایبان جریان زندگی می‌کند. پروانه‌های باغ موسیقی، با شنیدن، به پرواز در می‌آیند و نام و یادی خرّم را زنده نگه می‌دارند.

در هر یک از این دو شب، بابک شهرکی نوازنده ویولن و بردیا صدرنوری نوازنده پیانو، قطعاتی را در ۲ بخش برای حاضران ارائه می‌کنند تا حالی شورانگیز را به علاقه مندان موسیقی هدیه کنند.

طنین نواهای همایون خرّم، هنگامه‌ای در دل‌ها به پا کرد

تکرار نواختن آثار ماندگار، روح آدمی را جلا می‌دهد. هرچه گوش فرا می‌دهی، می‌بینی، شهزاده رویاها، قلب عاشقان را همچون موج آتش، با ضرباهنگ قطعه ضربی ماهور، زیر آوازِ نگاه، نوازش می‌کند و درگاه محبت، درد عشق و انتظار را  در لابلای تصنیف‌های موسیقی، تلطیف می‌کند.

شبی زیبا را سپری می‌کنیم، انگار، غوغای ستارگان در آسمان تالار وحدت برپاست. گویی، همایون خرم اینجاست تا آشوب دل را به نوایِ آرامش، دگرگون سازد.

جهان موسیقی، مکان نمی‌شناسد، زمان نمی‌شناسد، فاصله نمی‌شناسد…، در هر عصری که باشی، میهمان دنیای آن، می‌شوی. این نکته را در احساس زیبای نواهایی می‌یابم که امشب در تالار وحدت نواخته می‌شوند و می‌فهمم که عشق بار دیگر در این دهر، زنده به دستان هنرمندانی می‌شود که خود، رهرو همان عشق هستند.

در حاشیه مراسم، از آلبوم جدید آثار استاد همایون خرّم، با نام «گلهای خرّم ۲»، با تنظیم و بازآفرینی بابک شهرکی در حضور تعدادی از هنرمندان و مدیران هنری کشور، رونمایی می‌شود.

طنین نواهای همایون خرّم، هنگامه‌ای در دل‌ها به پا کرد

همچنین، رضا خرّم، فرزند زنده یاد استاد همایون خرّم، در بخشی از متنی که منتشر کرد، مجموعه کنسرت‌های «گلهای خرّم» را نمونه‌ای از اجرایی توانا و توام با احساسِ آثارِ ارزشمند و ماندگار موسیقی ایرانی دانست.

رویای شورانگیز آواهای ایرانی، باری دیگر با گلهای خرّم زنده می‌شود تا ارغوانی از جنس مهر و موسیقی، سایه‌سار یاد و خاطره اساتید بزرگ موسیقی ایران‌زمین باشد.

… باشد که با هر نواختن آثار ماندگار موسیقی اصیل ایرانی، طلوعی از جنس اطلسی بر شکوفه‌های نت‌های ساز پدیدار شود تا فخر فرهنگ و هنر ایرانی را دست به دست هم، هدیه نسل‌های بعد کنیم.

طنین نواهای همایون خرّم، هنگامه‌ای در دل‌ها به پا کرد

طنین نواهای همایون خرّم، هنگامه‌ای در دل‌ها به پا کرد
مرجع: آفتاب

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 • نقاشی که روحیه‌ی آمریکایی‌ها را تقویت می‌کرد

  نقاشی که روحیه‌ی آمریکایی‌ها را تقویت می‌کرد

 • خواص چای “به” را بشناسید

  خواص چای “به” را بشناسید

 • راهکار ترگل‌ورگل ماندن در مسافرتهای طولانی

  راهکار ترگل‌ورگل ماندن در مسافرتهای طولانی

 • دزدان دریایی کاراییب برای ۳۰۰ سال پیش نبود؛ مال همین امروز است!

  دزدان دریایی کاراییب برای ۳۰۰ سال پیش نبود؛ مال همین امروز است!

 • وقتی ژاپنی‌ها ماهی، اختاپوس و قورباغه را زنده زنده می‌خورند

  وقتی ژاپنی‌ها ماهی، اختاپوس و قورباغه را زنده زنده می‌خورند

 • همه عادت‌های کارلوس کی‌روش؛ از علاقه به دوغ تا سحرخیز بودن

  همه عادت‌های کارلوس کی‌روش؛ از علاقه به دوغ تا سحرخیز بودن

 • (تصاویر) داستان مردی که ۱۶۰ سال عمر کرد

  (تصاویر) داستان مردی که ۱۶۰ سال عمر کرد

 • تصاویر دیده نشده از محمد رضا شجریان

  تصاویر دیده نشده از محمد رضا شجریان

 • تصاویر/ مردم چین در ۱۲۰ سال پیش

  تصاویر/ مردم چین در ۱۲۰ سال پیش

 • حضور بازیگر زن کانادایی درنماز جماعت!

  حضور بازیگر زن کانادایی درنماز جماعت!

 • تصاویر/ داستان عاشقانه دو فیلسوف

  تصاویر/ داستان عاشقانه دو فیلسوف

 • (تصاویر) “هیولا” ملکه زیبایی فرانسه شد

  (تصاویر) “هیولا” ملکه زیبایی فرانسه شد